Haber

İstanbul’da Kaçak Botoks Operasyonu: 2 Bin 44 Botoks Uyuşturucu Ele Geçirildi

EDDA SÖNMEZ

İstanbul Bakırköy ilçesinde belirlenen adreste düzenlenen operasyonda 2 bin 44 kaçak botoks ilacı ve 893 botoks sulandırma solüsyonu ele geçirildi. Yurt dışından Botox ilaçları ve seyreltme solüsyonları kaçakçılığı yapan 2 zanlı yakalandı.

İstanbulİl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Hataları ve Çaba Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılık hatalarının önlenmesi ve zanlıların yakalanması için yürütülen çalışmalarda, yurt dışından yurda yasa dışı botoks ilacı ve botoks seyreltme solüsyonu getirildiğini belirledi. Polis ekipleri zanlıları yakalamak için teknik ve fiziki takibe başladı. Gruplar, 23 Mayıs’ta Bakırköy’de belirledikleri adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda 2 zanlı yakalandı. Adreste yapılan aramada piyasa değeri 4 milyon 500 bin lira olan 2 bin 44 adet dolgu botoks ilacı ve 893 adet botoks seyreltme solüsyonu ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından 24 Mayıs’ta adliyeye sevk edilen 2 zanlıdan biri denetim kararlarının uygulanmasının ardından serbest bırakılırken, bir zanlı da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonda ele geçirilen botoks eserleri İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu